گیم

قیمت پلی استیشن ۵ احتمالا بعد از مشخص شدن قیمت ایکس باکس سری ایکس اعلام می شود

گزارش مالی

سونی در گزارش مالی جدید خود میزان فروش پلی استیشن ۴ طی سه ماهه گذشته میلادی را منتشر کرده که خبر از افت فروش این کنسول در دوران تعطیلات کریسمس نسبت به زمان مشابه در سال‌های گذشته می‌دهد. البته این تنها نکته مهم در مورد برند پلی استیشن در گزارش مالی سونی نیست و هیروکی توتوکی به عنوان مدیر مالی این شرکت اعلام کرده که آن‌ها هنوز برای اعلام قیمت نهایی پلی استیشن ۵ آماده نمی باشند.

توتوکی اعتقاد دارد که به خاطر این فضای حساس نمی‌توان به راحتی در مورد قیمت پلی استیشن ۵ صحبت کرد و سونی باید با صبر در مورد قیمت نهایی این کنسول تصمیم‌گیری کند. و همینطور این دو کنسول جذاب و هیجان انگیز پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهند شد. 

The price of the PlayStation 5 will probably be announced after the Xbox One X price is announced
تصویر پلی استیشن رسمی نمی باشد

گردهمایی سونی

 در جریان گردهمایی برگزار شده در کمپانی سونی برای بررسی سود دریافتی این کمپانی، توتوکی اعلام کرد که سونی به‌دنبال این است که یک گذار آرام را از نسل هشت به نسل نه داشته باشد. در جریان این رویداد، یکی از خبرنگاران بلاگ VGC از توتوکی پیرامون مواردی که می‌توانند به‌این گذار کمک کنند سوال پرسید و توتوکی نیز در پاسخ چنین گفت:

در ابتدا، بدون ذره‌ای شک باید هزینه‌ی نیروهای کار را کنترل کنیم. هزینه‌ی پرسنلی که روی تولیدات ما کار می‌کنند باید کنترل شوند. علاوه‌بر این، ما باید خودمان را برای اولین قدمی که قرار است برداریم، آماده کنیم؛ ما به تولید محصول خواهیم پرداخت و باید از همین حالا برای تعداد محصولی که قرار است به‌بازارها ارسال شود و فروشی که خواهد داشت، خودمان را آماده کنیم.

از آنجایی که درحال حاضر نسل نهم شروع نشده و رقابت ما با دیگر کمپانی‌ها به‌صورت غیرمستقیم دنبال می‌شود، صحبت کردن از قیمت نهایی کنسول بسیار سخت است. ما باید هزینه‌ی تبلیغات و دیگر هزینه‌هایی که باید متقبل شویم را آماده و بررسی کنیم و به‌همین دلیل، صحبت از قیمت نهایی کنسول در حال حاضر بسیار سخت است.

توتوکی در ادامه، برنامه‌های سونی برای پلی استیشن ۵ و مواردی همچون قیمت این کنسول را یک «عمل تعادلی» نامید و گفت:

همه‌ی این مسائل حول محور ایجاد یک تعادل می‌گردند و یک «عمل تعادلی» برای مدیریت کردن آن‌ها لازم است؛ درنتیجه، صحبت قطعی از قیمت پلی استیشن ۵ در این لحظه، بسیار سخت است.

xbox-series-x-main پلی استیشن 5
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x