آموزش برنامه نویسی

بهترین روش یادگیری زبان برنامه نویسی چیست

اگر می خواهید نحوۀ کدنویسی را بیاموزید ،ممکن است که اولین قدم های شما در این عالم عظیم کار ترسناکی و غیرممکن به نظر برسد.در این مقاله به بهترین روش یادگیری زبان برنامه نویسی می پردازیم.

بهترین روش یادگیری زبان برنامه نویسی

این که آیا شما یک بزرگسال هستید که به دنبال کار به صنعت فناوری یا دانشجویی که به دنبال یادگیری آخرین زبان است یا یک سرگرمی که فقط می خواهد بفهمد چگونه نرم افزار و خدمات کار می کنند ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک رایانه و دسترسی به اینترنت برای شروع سفر برنامه نویسی شماست، در اینجا بهترین نکات و منابع ما برای آغاز شما نوشته شده است.

در اینجا بخش رازی بزرگ وجود دارد:

  • منابع رایگان (و ارزان) زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک به خودتان کمک بگیرید
  • تکنیک های جدیدی را به خود بیاموزید و این فرایند یادگیری را، سرگرم کننده و هیجان انگیز کنید،حداقل به همان اندازه که کدنویسی می تواند هیجان انگیز باشد.
-coding-working-workspace-apple-macintosh

با خودتان صادق باشید

یک روز یا چندین ساعت وقت گران بهای تان برای این کار بگذارد تا در مورد دلایل واقعی فکر کنید که چرا می خواهید یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید.با خودتان رو راست باشید.

  • آیا شما در تلاش برای یادگیری کمترین حد ممکن برای کسب یک ارتقا هستید؟
  • آیا به دنبال ایجاد یک تغییر شغلی بزرگ هستید؟
  • آیا می خواهید بزرگترین برنامه بعدی را ایجاد کنید؟
  • با برنامه نویسی دستگاه های هوشمند مختلف برای انجام کاری عالی ، هم اتاقی های خود را هیجان زده کنید؟

سطح تان و خواسته ها

پاسخ شما می تواند تعیین کند که کدام زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرید و همچنین به چه به وقت و پول ممکن است هدف شما نیاز داشته باشد. به عنوان مثال ، اگر رویای شما ایجاد سیستم عامل بزرگ بعدی یا جایگزین برنامه ای برای فتوشاپ باشد ، از یک آموزش رسمی علوم رایانه ای که به شما C ++ می آموزد ، و همچنین مباحث پیچیده تر مانند ساختار داده ، الگوریتم ها و تخصیص حافظه بهره مند خواهید شد.

از طرف دیگر که اگر شما یک حرفه ای یا مبتدی هستید ، یک bootcamp کدنویسی شده کوتاه مدت ممکن است معنای بیشتری از پرداخت بدهی برای درجه دوم داشته باشد. اگر تنها کاری که می خواهید بکنید ایجاد وب سایت است یا Raspberry Pi خود را به حد مجاز خود برسانید ، ترکیبی از آموزش های تعاملی و دوره های آنلاین رایگان ممکن است برای پیشبرد شما کافی باشد.

بهترین راه یادگیری برنامه نویسی
زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کنید

زمانی که به جواب سوال های خود رسیدید که چرا می خواهید وارد عرصۀ برنامه نویسی شوید ، می توانید زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کنید. در حالی که هیچ زبان برنامه نویسی به عنوان “بهترین” برای یادگیری وجود ندارد ، برخی از زبان ها از سایرین کاربر پسند هستند. HTML و CSS ساده ترین نقاط ورود به دنیای کد نویسی محسوب می شوند ، اما آنها فقط برای توسعه وب سایت های اساسی مفید هستند.

برای وب سایت های تعاملی تر که شامل سیستم های پرداخت یا بانک اطلاعاتی هستند لازم خواهد بود،Javascript ، PHP ، SQL و Python را بخوانید. توسعه دهندگان برنامه های موبایل از Swift یا C برای ساختن برنامه های iOS و Java یا Kotlin برای برنامه های اندروید استفاده می کنند. توسعه دهندگان بازی های ویدیویی به موتور یونیتی یا حتی C # روی می آورند تا ایده های بازی خود را به واقعیت منتقل کنند.

بهترین راه یادگیری برنامه نویسی
پیشنهاد متخصصان

هنوز نمی توانید درباره زبان برنامه نویسی برای شروع خود تصمیم بگیرید؟ اکثر متخصصان توصیه می کنند که #Python ، C یا JavaScript را برای شروع به یادگیری بپردازند، زیرا آنها وسیع ترین ابزار و انعطاف پذیری شغلی را ارائه می دهند. برای کمک به ذهنیت خود ، این اینفوگرافیک عالی را که با چند زبان برنامه نویسی محبوب مقایسه می کند ، بررسی کنید.مهمتر از همه ، فقط شروع به یادگیری چیزی کنید. هنگامی که با یک زبان برنامه نویسی راحت شدید ، می توانید یکی دیگر از موارد بسیار سریعتر را انتخاب کنید – مثل یادگیری یک ساز موسیقی جدید یا یک زبان خارجیکه علاقه مند هستید.

منبع
lifehacker
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا