گیم

بررسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice

نکات جالب بازی

راه‌های مختلفی را برای هدف امتحان کرده

دنیای این بازی به شدت پهناور و خفن می باشد و راه‌های مختلفی برای مبارزه با دشمنان که قرار است با شما روبه رو شود می‌گذارد. این که بخواهید از مخفی کاری استفاده کنید، دشمنانتان را دور بزنید، آن‌ها را با تکنیک‌هایی خاص شکست داده و از سلاح‌ها با قابلیت‌های متنوع استفاده کنید و بسیاری دیگر از رویکرد‌ها همه و همه در این بازی گنجانده شده تا راه‌های متفاوتی برای پیش روی در Sekiro داشته باشید.

به Prosthetic اهمیت دهید

این ابزار به صورت‌های متنوعی در بازی وجود دارند که قابلیت‌های خاص و قابل توجهی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. استفاده از قلاب برای رسیدن به سطوح بالاتر، برخورداری از ترقه‌ها برای سردرگم کردن دشمنان و حتی یک تبر برای از بین بردن سپرشان.ابزار‌های مختلف در بازی را می‌توانید از فروشگاه‌های طراحی شده در Sekiro خریداری کنید. بسیاری از آن‌ها پس از شکست دادن باس‌های بازی به دست می‌آیند و برخی دیگر در محیط بازی در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

خوب به حرف NPC ها گوش داده

در حین بازی شما می‌توانید صحبت NPCهای مختلف را گوش کنید. از این صحبت‌ها قادرید به برخی نقاط ضعف باس‌ها و همچنین وجود برخی آیتم‌ها پی ببرید. بسیاری از این نکته‌ها با گوش کردن به صحبت‌های دشمنان با یکدیگر به دست می‌آیند. به همین دلیل با این که پریدن روی یکی از دشمنان و کشتنش شما را جلو می‌اندازد اما بد نیست که پیش از حمله به حرف‌هایش خوب گوش کنید.

آیتم های بازی رو استفاده کنید تا…

به جای این که با مردن همه‌ی آن‌ها را از دست بدهید بهتر است با استفاده کردن از آن‌ها در زمان‌های مورد نیاز، امکان پیروزی خود را بیشتر کنید. البته بهتر است برخی از آیتم‌ها را نگه دارید تا بعدا با استفاده از آن‌ها سود بیشتری به دست بیاورید اما بیشتر آیتم‌ها در دنیای بازی آنقدر زیاد هستند که بهتر است با استفاده از آن‌ها سریع‌تر به اهداف خود برسید.

Sekiro: Shadows Die Twice

وقتی در شک می باشید، تهاجمی بازی کنید

مبارزه در این بازی طوری طراحی شده که سخت و دشوار باشد. تنها راه برای کشتن دشمنان این است که یا از طریق مخفی کاری و با یک ضربه آن‌ها را از بین ببرید و یا این که با مبارزه‌ی رو در رو و تقریبا طاقت فرسا آن‌ها را از پیش رو بردارید. این بازی به شما اجازه نمی‌دهد که به راحتی در دنیای آن بگردید؛ یا باید رو در روی دشمنان قرار بگیرید یا این که از محیط جنگ و مبارزه فرار کنید.

این بازی برای حرفه‌ای های Dark Souls و Bloodborne کمی متفاوت است. در Sekiro بر خلاف این دو بازی، باید کمی کثیف مبارزه کنید و نه چندان جوانمردانه دشمنان را از پیش رو بردارید.

تا حد امکان در ارتفاعات باشید

از آنجایی که مخفی کاری و غافلگیر کردن دشمنان اهمیت بسیار زیادی در گیم پلی بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارد، بازیکنان باید تلاش کنند تا حد امکان از ارتفاعات بهره ببرند تا شرایط بهتری برای حمله به دشمنان خود داشته باشند. پریدن از ارتفاع روی سر یکی از دشمنان و کشتن او در یک لحظه، عبور از سد دشمنان از طریق سقف‌ها، فرار کردن از صحنه‌ درگیری و همچنین داشتن زاویه دید مناسب تر می‌توانند در این بازی به شما کمک کنند.

با Hanbei The Undying تمرین کنید

یکی از ویژگی‌های Sekiro که کمک شایانی به بازیکنان می‌کند وجود Hanbei The Undying است. این موجود نامیرا مانند یک مانکن برای انجام تمرینات مختلف عمل می‌کند و با کمک آن می‌توانید با سلاح‌های جدید و کاربردشان و همچنین استراتژی‌های مختلف مبارزه بیشتر آشنا شوید. در صورتی که در مبارزه با یکی از دشمنان با مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید با کمک Hanbei The Undying پیش از مبارزه‌ رو در رو با دشمنان استراتژی‌ها و سلاح‌های مختلف را بررسی کنید تا تجربه‌ی بیشتری در مبارزات کسب کنید.

Sekiro: Shadows Die Twice

خشم

هیچ وقت بازی ای نبوده است که مرا با خشم غیر قابل کنترل مانند Sekiro از FromSoftware: Shadows Die Twice کنترل کند. هیچ وقت یک بازی باعث نشده است که چنین نجوا هایی را ابراز کنم ، با سرخوردگی خالص گریه کنم و در عین حال باز هم برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردم. این کشش مغناطیسی غیرقابل انکار وجود دارد که می بیند من دوباره و دوباره به این نقره کوبنده باز می گردم ، مصمم به ضرب و شتم رئیس که کف من را پاک کرده است بارها و بارها بیشتر از آنچه که ذکر می کنم – و دشوار است که انگشت خود را بر روی آن بگذارم.

Sekiro: Shadows Die Twice جالب نیست بلکه یک چالش تحسین برانگیز است. خوردن ۱۰۰ بال داغ پوشیده از سس فلفل شبح برای اثبات دوست داشتن ادویه ، دویدن ۱۰K با کت و شلوار پاندا به دلیل اینکه “چه کسی به هر حال باید برای یک ماراتن آموزش ببیند” یا دوست شما در راه رفتن برای بدست آوردن پلاستیک در حال حرکت است. جام اول. تنها کسی که شما را به چالش می کشید خود هستید و یک رقابت اعتیاد آور است.

بنابراین قبل از قدم گذاشتن به Sekiro: Shadows Die Twice یا این بررسی ، توصیه می کنیم صبر و حوصله بگذارید و آماده مرگ شوید …

Sekiro: Shadows Die Twice

داستان

بازی سکیرو در ژاپن و در مورد کودکی برخواسته از دل جنگ‌های وحشیانه است که در دوران سنگوکو زندگی می‌کند. این کودک با آموزش‌هایی که می‌بیند رفته رفته به یک مبارز به تمام معنا تبدیل می‌شود که با عضویت در گروهی به نام شینوبی باید ماموریت‌هایی که به او محول شده‌است را انجام دهد. اما روزی پدر خوانده کاراکتر اصلی بازی که Owl نام دارد او را به ماموریتی با مضمون حفاظت از یکی از اربابان می‌فرستد و او در این ماموریت کشته می‌شود.

حال این شخصیت بازی است که در عشق، نفرت و انقام جویی غرق شده و در طول بازی باید این عزت و آبروی از دست رفته خود را بازیابد. اندکی بعد این جنگجو هویتی تازه می‌یابد که به دلیل قطع شدن دستش او را گرگ یک دست یا فرزند Owl می‌نامند و بدین ترتیب ارتباط میان کاراکتر اصلی و بازیکنان برقرار خواهد شد.

گرافیک

گرافیک سکیرو از جمله بخش‌هایی است که هم ایراداتی دارد و هم نقاط قوت. از جمله نقاط قوت در این بخش بازی را می‌توان گرافیک بصری Sekiro: Shadows Die Twice دانست که بسیار چشم‌نواز هستند. به علاوه چهره کاراکترها و تنوع باس‌ها و دشمنان نیز از جمله نقاط قوت بازی محسوب می‌شوند. اما نقاط ضعفی که سکیرو در این بخش به خود می‌بیند را می‌توان هوش مصنوعی ضعیف دشمنان در برخی از مواقع و زاویه بد دوربین در لحظات حساس دانست که متاسفانه آزار دهندگیشان به قدری هست تا به تجربه‌ی بازی لطمه بزند.اما افکت‌های صوتی جایی است که تخصص فریم سافت‌ویر محسوب می‌شود و سکیرو در این زمینه یک شاهکار است.

مبارزات

یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع به نوآوری‌هایی نظیر Parry (دفاع) و Posture (استقرار) و صد البته جایگزینی نوار Deflect به جای نوار Stamina بازمی‌گردد. بسیاری از بازیکنان در نقل قولی موجه و صحیح وجود گزینه‌های زیاد در سیستمات مبارزه‌ای را در صورت نداشتن شیوه پیاده سازی مناسب، پوچ و بیهوده می‌دانند که مطمعناً سکیرو از آن دسته مستثنی خواهد بود. دلیل این امر نیز چالشی بودن مبارزات است و نمی‌توان مثل سابق با ضربه زدن‌های متوالی دشمنان را شکست داد و هر مبارزه و هر باسی یک استراتژی می‌طلبد. در مجموع در Sekiro: Shadows Die Twice باید خیلی حساب‌شده‌تر از پیش مبارزه کنید 

Sekiro: Shadows Die Twice

بازی

بازیکنان در بازی Sekiro Shadows Die Twice برای اینکه نوار سلامت‌شان را ارتقا دهند، باید آیتم‌هایی به‌نام Pray Beads را جمع‌آوری کنند. این آیتم‌ها را با کشتن مینی باس‌ها کسب خواهید کرد. این در حالی است که بازیکنان برای افزایش میزان آسیب‌رسانی‌شان، باید باس‌های اصلی بازی را پشت سر بگذارند تا آیتمی به نام خاطره (Memory) را کسب کنند و در ادامه می‌توانید از طریق آن میزان آسیب‌رسانی خود را ارتقا دهید.

درکنار این دو مورد، درخت مهارت‌های کاراکتر، بازی را کامل‌تر کرده است. درخت مهارت‌ها دارای بخش‌ها و شاخه‌های مختلفی است که بازیکنان باتوجه‌به‌شیوه مبارزه‌شان می‌توانند آن‌ها را از طریق جمع‌آوری XP و دریافت امتیاز (پوینت ارتقا) خریداری کنند و همچنین بازیکنان در بازی Sekiro Shadows Die Twice برای افزایش آیتم افزایش دهنده نوار سلامت‌شان هم باید Gourd Seed پیدا کنند که در گوشه و کنار جهان سکیرو قرار داده شده‌اند.

سختی

سختی بالا در کنار محدودتر بودن بازی نسبت به سولزبورن، حدسیاتی را برای جامعه‌ی مخاطبان به وجود آورد مبنی بر این که سکیرو پروژه‌ی اصلی تیم فرام‌سافتور نبوده است. در همین زمان هم شایعات همکاری نویسنده‌ی «بازی تاج و تخت» با میازاکی و فرام‌سافتور برای خلق پروژه‌ای جاه‌طلبانه، جهان‌باز و نسل بعدی به گوش رسید و به شایعات دامن زد. چند سال پیش و  عذرخواهی «ایتاگاکی» در رابطه با درجه‌ی سختی «نینجا گایدن ۲» را به یاد آورید که اقرار کرد هیچ وقت زمان کافی در ساخت را برای بالانس کردن نینجای ۲ نداشته.

Sekiro: Shadows Die Twice

البته ساخته‌ی جدید تیم ژاپنی، همچنان روح توان‌مندسازی بازیکن را در خود دارد و مخاطب را تشویق به یادگیری می‌کند. افزایش سطح، تمرین و مبارزه‌ی بیشتر کلیدهای موفقیت در بازی هستند. مرگ‌های متعدد بخش جدایی ناپذیر فلسفه‌ی سولزلایک است؛ اما سکیرو با معرفی ویژگی جدید، پا را فراتر گذاشته

استراتژی

این همچنین تنوع بسیار خوبی را در مورد استراتژی جنگی فراهم می کند ، اما بعداً به آن خواهیم پرداخت. با پیشرفت ، ارتقاء هایی از قبیل چرخ Shuriken را پیدا خواهید کرد (یا خریداری می کنید) که وقتی به مربی مودار منتقل می شوید ، یک افزودنی Spinning Shuriken برای پروتز شما می شود.

در حالی که می توانید این به روز رسانی های پراکنده در سراسر جهان را بیابید ، آنها توسط مجسمه ساز فقط می توانند به پروتز شما اضافه شوند.تندیس های مجسمه ساز ، که به عنوان نقاط ذخیره و استراحت انجام می شود ، به شما امکان می دهد سریع و همچنین بین مجسمه هایی که قبلاً در آن دعا کرده اید به عقب بروید مجسمه سازی – اما به هر حال ، مانند سری Souls ، استراحت باعث بازگشت برخی دشمنان شکست خورده خواهد شد.

اگر می خواهید این توانایی های جدید را آزمایش کنید ، سودمند است که از سامورایی های غیرقابل تحمل که در معبد ساکن هستند ، بازدید کنید – تصور کنید که Raiden مورتال کامبت راه خود را از قبر بیرون آورده است.

951dc8e185bb4ddd52ba36827f54aa1d_XL

Stealth

Stealth بخش بزرگی از بازی است و فرصت هایی برای حواس پرتی ، کمین و دوری از همه بازی کردن در آن وجود دارد.در بعضی مواقع ، Sekiro می تواند دشمنان را گوشزد کند ، و از بهترین راهکارها برای دستیابی به یک وضعیت ، نکات و اطلاعاتی را انتخاب کند. ممکن است یک ورودی پنهان در جایی وجود داشته باشد که به شما امکان دهد تا در منطقه ای که مورد شناسایی قرار نگرفته است گشت بزنید؟

اما قلب واقعی کمین ها پروتز شماست. در حالی که قلاب قلاب شما اجازه می دهد تا به زمین بالاتر برسید ، مسیرهای جدید حمله را شناسایی کرده و دشمنان خود را از بین ببرید ، ارتقاء پروتز مانند ترقه شکن تکنیکهای منحرف را امکان پذیر می سازد.

 Stealth

سبک های رزمی

در حالی که مکمل های پروتز شما توسط مجسمه ساز جمع آوری و نصب می شود ، اینها سپس با استفاده از نقاط مهارت در درخت مهارت ارتقا می یابند. هرچه دشمنان بیشتری را می کشید ، تجربه مهارت کسب می کنید و سپس به امتیاز مهارت تبدیل می شوید.

این نقاط مهارت همچنین برای به روزرسانی مبتنی بر مخفیکاری Shinobi Arts و رزمی سنگین Ashina Arts استفاده می شود ، و از سبک رزمی شما با تکنیک هایی مانند Ninjitsu و Ichimonji استفاده می کند و روش های جدیدی برای استفاده از سلاح های فعلی ایجاد می شود. استاد شدن در هر گزینه ، کلید موفقیت است.

برخلاف سری Souls و Bloodborne ، Sekiro یک RPG نیست. در حالی که شما مهارت های جدید و ارتقاء سلاح را به ارث می برید ، به عنوان یک شخصیت در سطح بالایی قرار نمی گیرید و بنابراین پیشرفت زیادی در مورد چگونگی پیشرفت خودتان به عنوان بازیکن ایجاد می شود.

uWZVoukXmFsk9z9H6i6Sz4-650-80

طراحی

تنوع در طراحی و مدل دشمنان به معنای واقعی کلمه غوغا به پا می‌کند و تا پایان به طور مداوم با مدل‌های جدید از انسان، موجودات ترسناک و حیوانات مختلف روبه‌رو می‌شوید. انیمیشن‌های دشمنان کاملاً متنوع بوده و هر باس فایت اصلی به دلیل داشتن چندین فاز، دائماً حرکات جدیدی را اجرا می‌کند که تمامی آن‌ها به بهترین  نحو ممکن کپچر و پیاده‌سازی شده است.

متاسفانه ابعاد فنی بازی در وضعیت قابل تعریفی قرار ندارد. انیمیشن‌های چهره از اولین شماره دارک سولز تا حتی بلادبورن در یک سطح قرار داشته و سکیرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. درک حالت‌ و احساسات گوناگون عملا از چهره NPCها ممکن نبوده و تنها به واسطه صحبت‌ها از شرایطشان می‌توان آگاهی یافت. 

دیدگاه سایت های معتبر به بازی سکیرو:

آی‌جی‌ان

۹۵ از ۱۰۰

Sekiro: Shadows Die Twice فرمول موفق همیشگی بازی‌های فرام‌سافتور را گسترش می‌دهد که نتیجه آن، یک اثر اکشن/مخفی‌کاری با‌کیفیت است که برای موفقیت در آن باید به مهارت بالایی در مبارزاتش رسید. Sekiro: Shadows Die Twice در واقع تعادل خیلی خوبی بین مخفی‌کاری و مبارزات نفس‌گیر ایجاد کرده است و نبرد با دشمنان انسانی بازی و موجودات ماوراطبیعی آن به یک میزان لذت‌بخش هستند. در مجموع سکیرو یک نگرش نو در فرمول ثابت بازی‌های فرام‌سافتور است که هم به‌عنوان یک بازی منحصر‌به‌فرد و هم به‌عنوان نسخه جدیدی از بازی‌های این استودیو اثری موفق به‌شمار می‌رود. 

گیم‌اسپات

۹۰ از ۱۰۰

نبرد‌های یک در برابر یک با باس‌های بازی که به معنی واقعی کلمه مهارت بازیکن را به‌چالش می‌کشند و قسمت‌های مخفی‌کاری بازی که آزادی‌عمل خوبی هم به مخاطب می‌دهند، واقعا فوق‌العاده هستند و حتی بهتر از ساخته‌های پیشین فرام‌سافتور ظاهر می‌شوند. سازندگان آن حس تنش و چالش همیشگی بازی‌هایشان را به بهترین شکل در این بازی هم ارائه کرده‌اند و بازی به همان میزان که چالش‌برانگیز و سخت است، به همان میزان هم تجربه ارزشمندی به‌شمار می‌رود. 

uWZVoukXmFsk9z9H6i6Sz4-650-80

گیم اینفورمر

۹۰ از ۱۰۰

Sekiro: Shadows Die Twice یک ماجراجویی چالش‌برانگیز در دنیایی زیبا و چشم‌نواز است که برای موفقیت در آن، حتما باید اصول و قواعدش را یاد بگیرید. اما با وجود تمام سختی‌های بازی، رسیدن به موفقیت و پیروزی در این بازی آنقدر لذت‌بخش است که هر بار به تجربه مجدد بازی تشویق شوید. به بیان بهتر، سکیرو یکی از سخت‌ترین بازی‌هایی است که به‌شخصه تجربه کرده‌ام اما برای آن‌هایی که به دنبال یک ماجراجویی واقعی و قرار گرفتن در نقش یک نینجا هستند، اثری است که ارزش تحمل این سختی‌ها را دارد. 

هاردکور گیمر

۱۰۰-۸۰

بردن بازی به ژاپن و محیط‌های زیبای آن، حس و حال جدیدی در Sekiro: Shadows Die Twice پدید آورده است. Sekiro: Shadows Die Twice آن حس و حال همیشگی بازی‌های فرام‌سافتور را با ویژگی‌های جدیدی ترکیب می‌کند و بدین ترتیب اثری پدید می‌آورد که طرفدارانش قطعا عاشق آن خواهند شد. با اینکه در این بازی بارها و بارها طعم مرگ را خواهید چشید، اما Sekiro: Shadows Die Twice آنقدر جذاب است که هر بار با شوق بیش‌تر به تجربه مجدد بازی تشویق شوید. 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا