تلفن همراهسامسونگ

سامسونگ مطالعات خود بر روی نسل جدید مخابراتی ۶G را شروع کرد

به نظر شرکت‌های بزرگ عجله زیادی برای دستیابی به فناوری‌های جدید روی دستگاه‌های هوشمند دارند و در حالیکه هنوز ارتباطات ۵G در هیچ منطقه‌ای از دنیا به صورت فراگیر مورد استفاده قرار نگرفته، برخی از آنها به دنبال نسل بعدی هستند. سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هاست.

بنابر گزارشی که نشریه Korea Herald منتشر کرده سامسونگ تحقیقات خود برای توسعه ارتباطات و مخابرات با فناوری نسل ششم مخابراتی را آغاز کرده است. این شرکت در حال حاضر در حال کار بر روی فناوری ۶G است و یک تیم ویژه و متخصص در مرکز تحقیقات ارتباطی پیشرفته این شرکت در زیرمجموعه Samsung Research در سئول، به صورت جدی در حال کار بر روی آن است.

در این گزارش به نقل از یک مقام مسئول در سامسونگ آمده است:

تیم فعلی ما در حال کار بر روی فناوری‌های جدید است تا بتوان به صورت پیشرفته سامسونگ را به شرکتی پیشرو در زمینه ارتباط ۶G تبدیل کند.

همراه با توسعه شبکه‌های مخابراتی در بستر جدید، در این مرکز تیم ویژه‌ای نیز با تمرکز بر فناوری‌های هوش مصنوعی و رباتیک در حال کار و تحقیق پیرامون افق‌های نو در این دو زمینه است. در واقع سامسونگ قصد دارد از توانایی هوش مصنوعی به نحو بسیار موثرتر و ملموس‌تری در محصولات خود استفاده کند و به همین دلیل تحقیقات و سرمایه‌گزاری بسیار گسترده‌ای در این زمینه از سوی این شرکت صورت گرفته است.

شاید صحبت کردن در مورد فناوری مخابراتی ۶G این روزها کمی زود باشد ولی همانطور که شما دوستان عزیز نیز می‌دانید اینکه یک فناوری به فاز تجاری وارد شود نیازمند این است که سال‌ها پیش از آن در مراحل تحقیق و توسعه و آزمایش، پله به پله جلو رفته و مورد آزمون قرار بگیرد.

در همین راستا و پیش از این شرکت‌هایی مانند ال جی و هواوی نیز تحقیقات خود روی نسل ششم مخابراتی را آغاز کرده‌اند. برای مثال اپراتور بزرگ China Mobile با همکاری دانشگاهTsinghua در چین طی ماه‌های گذشته اعلام کرده‌اند که تحقیقات مشترکی را روی این فناوری با هم به پیش می‌برند و طبق انتظار باید این فناوری جدید و جذاب تا سال ۲۰۳۰ به صورت تجاری آماده استفاده عموم کاربران شود. تا آن زمان تصویر سرعت و کیفیت این خدمات نیز بسیار هیجان‌انگیز است و مسلماً شکل و ابعاد زندگی ما نیز بسیار متغیر از آن چیزی خواهد بود که در حال حاضر داریم.

منبع
شهر سخت افزار
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x