برندسامسونگسامسونگ گروپ

سامسونگ تمرکز خود را به نمایشگرهای QD-OLED تغییر داده است

شرکت سامسونگ قرار است تا پایان سال جاری تمام تولیدات ال سی دی را در تأسیسات خود در کره جنوبی و چین به پایان برساند و این امر به دلیل افزایش بیش از حد و کاهش شدید تقاضا برای پنل های LCD خواهد یود. طبق گزارشی جدید از سایت MyDrivers ، این شرکت تمرکز خود را از ال سی دی ها به فناوری QD-OLED تغییر می دهد ، گفته می شود که تا ۱ میلیون ساعت طول عمر بهبود یافته. پنل های نسل بعدی به جای کادمیوم سمی با استفاده از ایریدیم فسفید ساخته می شوند.خب در ادامه به بررسی این گزارش به طور کلی در این مقاله با هم می پردازیم.

سامسونگ تمرکز خود را به نمایشگرهای QD-OLED

طبق گزارشی جدید از سایت MyDrivers ، این شرکت تمرکز خود را از ال سی دی ها به فناوری QD-OLED تغییر می دهد ، گفته می شود که تا ۱ میلیون ساعت طول عمر بهبود یافته. پنل های نسل بعدی به جای کادمیوم سمی با استفاده از ایریدیم فسفید ساخته می شوند.

نمایشگرهای QD-OLED همچنین مزایای دیگری را نسبت به صفحات OLED از جمله طیف رنگی گسترده تر و روشنایی بهبود یافته ارائه می دهد. از آنجا که این فناوری را با نقاط کوانتومی ترکیب می کند ، OLED درون پنل فقط یک رنگ را منتشر می کند و به کاهش قابل توجهی در هزینه های تولید کمک می کند. نمایشگرهای QD-OLED نسل بعدی نیز نسبت به نمایشگرهای OLED فعلی دارای حساسیت به سوختگی کمتری خواهند بود.

فناوری

در ماه اکتبر سال گذشته ، سامسونگ اعلام کرده بود که برای ۵ روز آینده ۱۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند تا یکی از خطوط تولید ال سی دی خود را در کره جنوبی به روز کند و نمایشگرهای “Quantum Dot” را تولید کند.

اگرچه فناوری QD-OLED قطعاً امیدوارکننده به نظر می رسد ، در حال حاضر فقط “محصول آزمایشگاهی” است. در حالی که در طولانی مدت تولید از OLED ارزان تر خواهد بود ، انتظار می رود که پنل های QD-OLED به همان دلیل “دلایل فنی” به همان اندازه پنل های OLED سنتی هزینه کنند.

سامسونگ تمرکز خود را به نمایشگرهای QD-OLED
سامسونگ تمرکز خود را به نمایشگرهای QD-OLED
منبع
androidcentral
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا