فیلم و سریالمقالات

نقد و بررسی انیمیشن شگفت انگیزان ۲

به نقد و بررسی انیمیشن جدید پرطرفدار شگفت انگیزان ۲ اثر شرکت دیزنی می پردازیم،با ریور وب همراه باشید.

 

 

شگفت انگیزان

انیمیشن شگفت انگیزان (Incredibles 2) دقیقا بعد از پایان قسمت اول آغاز می‌شود و انگار نه انگار که عمری از بیننده‌ها گذشته است. درست در آن مکانی  که شروری به نام Underminer به شهر حمله کرد و قصد دزدی از گاوصندوق بانک مرکزی را داشت. خانواده شگفت انگیزان دوباره دست به کار شده و به همراه فروزن جلوی او می‌ایستند اما او موفق به فرار می‌شود و صدمات و خرابی‌هایی که نبرد گروه شگفت انگیزان و این ابرشرور به بار می‌آورد، مسئولان و دولتمردان را عصبانی می‌کند.

آنها مانند سال‌های قبل بازهم ابرقهرمان بودن را ممنوع کرده و این خانواده را تبعید می‌کنند اما بعد از مدتی برادر و خواهری پیدا می‌شوند که همچون پدرشان نسبت به ابرقهرمانان حس دوستی دارند و قصد دارند با ادامه راه پدر مرحومشان، به آن ها کمک کنند. این برادر و خواهر تصمیم می‌گیرند دنیای مبارزات و سختی‌های یک ابر قهرمان را از دید دوربینی که به لباس آنها وصل می‌شود به دنیا نشان دهند تا تصاویر دروغ پردازی رسانه‌ها نسبت به اقدامات آنها را از ذهن جهانیان پاک کنند و تصمیم می‌گیرند فعلا فقط با خانم شگفت انگیز یا همان Elastigirl کار را به طور آزمایشی پیش ببرند.

 

شگفت انگیزان incerdibles 2

گرافیک

کیفیت و بافت تصاویر بسیار بسیار قوی‌تر و بهتر که بی‌شک باعث شگفتی بیننده می‌شود. پیکسار و تیم طراحانش در این اثر سنگ تمام گذاشته و روی کوچکترین جزییات هم کار مضاعفی انجام داده‌اند و سکانس‌ها و نماهایی را هم در طول انیمیشن جای داده‌اند که نشان دادنشان صرفا یک قدرت نمایی در زمینه گرافیکی و زبدگی کارشان است

جدا از بحث کلیشه فقدان یک شخصیت منفی قوی و به یاد ماندنی همچون کاراکتر سیندروم در قسمت قبل در شگفت انگیزان ۲ به شدت حس می‌شود و سوپرقهرمانانی که ابرشرور(یا ابرشروران) واقعی را در برابر خود نداشته باشند، با عقل سلیم چندان جور در نمی‌آیند. البته این نقطه ضعف فیلمنامه سعی شده که با آوردن مسائلی همچون شخصیت اعجوبه Jack Jack پوشانده شود.

 

شگفت انگیزان incerdibles 2

 

صداپیشگان

اصرار پیکسار به استفاده از همان تیم صداپیشگی اثر اول است که در همگی کاراکترها به جز شخصیت دش لحاظ شده است.اما در این بین با اینکه صداها هنوز روی کاراکترها می‌نشینند اما صدای Elastigirl که خانم هالی هانتر ۶۰ ساله آن را اجرا می‌کند، کمی بیش از حد پیر بوده و با روحیه شاداب و سرزنده این کاراکتر همخوانی ندارد. جیغ‌ها و غرغرهای او حقیقتا بیشتر به مادربزرگ خانواده می‌آید تا مادری جوان و ماجراجو،صداگذاری و تدوین انیمیشن Incredibles 2 برای تمامی فعالان این صنف یک کلاس درس سینما محسوب می‌شود و فیلمبرداری انیمیشن مبهوت کننده است.

 

incerdibles 2

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا