مقالات

بررسی دانشگاه MIT

موسسه تکنولوژی ماساچوست که با نام MIT شناخته می شود یکی از بهترین دانشگاه هاست که رتبۀ دوم را بعد از دانشگاه هاوارد را به دست آورده خیلی از دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در این مکان فوقالعاده هستند و خب ما اطلاعات کاملی دربارۀ این دانشگاه برای شما کاربران آماده کرده ایم.

 

 

MIT

موسسه تکنولوژی ماساچوست (Massachusetts Institute of Technology) معروف به دانشگاه MIT ، دانشگاهی خصوصی واقع در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا می باشد.موسس آن ویلیام بارتون راجرز در سال ۱۸۶۱ است. دانشگاه ام آی تی همه ساله به‌عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می‌شود.

اگر بخواهیم از چهره‌های بین المللی فارغ اتحصیل این دانشگاه نام برده شود می توانیم به کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل متحد، بنیامین نتانیاهو وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که خیلی چشم به دیدنش ندارند (محض شوخی) و ریچارد استالمن بنیانگذار پروژه گنو»اشاره کنیم.موسسه فناوری ماساچوست (MIT) با سرمایه‌گذاری بزرگ ۱ میلیارد دلاری که تا حالا کسی خوابش را ندیده آن را به نمایش گذاشته است. مبلغ قابل ملاحظه‌ای برای به ایجاد کالج جدیدی که به محاسبات می‌پردازد و هدف آن ارائه بهترین آموزش ممکن برای متخصصان یادگیری ماشین‌های آینده است.

 

 

Massachusetts-Institute-of-Technology-1200x600-compressor

Slice_2019_100419_Rankings MIT بررسی دانشگاه

 

دولت

در سال ۱۹۳۴ میلادی MIT  عضو بنیاد دانشگاه های آمریکا شد و از آن زمان دانشگاهی تحقیق محور با حجم بالایی از فعالیت های تحقیقاتی است. به طوری که هزینه تحقیقات آن در ۲۰۰۹ میلادی به ۷۱۸.۲ میلیون دلار بالغ شد. البته دولت فدرال آمریکا منبع اصلی تامین بودجه های تحقیقاتی دانشگاه است. به طوریکه در سال ۲۰۱۱ میلادی وزارت بهداشت و خدمات درمانی ۲۵۵.۹، وزارت دفاع ۹۷.۵، وزارت انرژی ۶۵.۸ میلیون، بنیاد ملی علوم۶۱.۴ و ناساس ۲۷.۴ میلیون دلار به این دانشگاه کمک کردند.

این دانشگاه قدیمی در عصر حاضر فعالیت های تحقیقاتی خود را گسترش داده است. علاوه برساختن پردازنده های مربوط به فناوری کامپیوتر و شبکه های نوین، دانشجویان و کارمند و اعضای هر دانشگاه  برخی از قدیمی ترین نسخه های بازی های کامپیوتری مانند Spacewar را تهیه کرده اند. بخش اعظم فرهنگ هکرها در دنیای معاصر نیز در این دانشگاه ایجاد شد.

رئیس دانشگاه MIT رافائل ریف، در بیانیه ای گفت:

 همانطور که محاسبات دنیای ما را تغییر می‌دهد، MIT قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که این کار را به نفع همه انجام می‌دهد. کالج Computing MIT Schwarzman هم مرکز جهانی برای تحقیقات محاسبه‌ای و آموزش و هم یک سرمایه‌گذاری فکری برای ابزارهای جدید و قدرتمند هوش مصنوعی است. همانطور که مهم است، کالج، دانش آموزان و محققان را در هر رشته‌ای برای استفاده از محاسبات و هوش مصنوعی برای پیشرفت در رشته‌های خود و  همچنین به تاثیرات بشری از کار خود آماده می‌کند.

 

Massachusetts-Institute-of-Technology-1200x600-compressor

 

جایگاه

چیزی باعث می شود بسیار هیجان‌انگیز باشد، این است که تنها فقط نگاهی به فارغ التحصیلان هوش مصنوعی به صورت تک رشته‌ای ندارد، بلکه کار را برای ادغام آموزش ماشین با دیگر زمینه‌ها چه تاریخ، سیاست، شیمی‌ و چه هر چیز دیگری  آسان کرده. 

در سال ۲۰۱۴رتبه این دانشگاه در زمینه مهندسی و علوم کامپیوتر اول شده است .و در رتبه بندی کلی در جایگاه دوم بعد از دانشگاه هاوارد قرار گرفت .مساحت پردیس دانشگاه ۷۰۰ کیلومتر مربع می باشد. که در نزدیکی رود معروف چارلز قرار گرفته است وریاست فعلی این دانشگاه بر عهده دکتر رافائل ریف می باشد.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

  • دانشکده علوم
  • دانشکده فنی مهندسی
  • دانشکده طراحی ومعماری
  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده علوم انسانی، هنر وعلوم اجتماعی

این دانشگاه  دانشکده پزشکی و حقوق را دارا نمی باشد اما یک کالج با عنوان شاخه علوم و فنون بهداشتی هاروارد ام .آی .تی می باشد .ازاساتید برجسته دانشگاه می توان نوام چامسکی ،موریس هله، رومن یاکوبن ،را نام برد .دانشگاه MIT تاکنون موفق به کسب ۸۰ جایزه نوبل در رشته های مختلف شده است. و از مفاخر دانشگاه ام آی تی آمریکا این است که در تاسیس شرکت های معروفی مانند مک دونالد،دالاس،راک ول و اینتل نقش اساسی داشته است.

 

 جهت ورود و تحصیل در دانشگاه MIT

دانشجویان بین المللی یا دانشجویان بومی که به زبان انگلیسی صحبت نمیکنند باید ۲ امتحان بدهند که انتخابش با دانشجو است.

  1. امتحان SAT یا ACT است .علاوه بر این SAT دوگزینه برای امتحان دارد یکی در زمینه ریاضی و یکی دیگر  در زمینه علوم پایه (فیزیک،شیمی، زیست شناسی)
  2. تافل (آیلتس رو قبول ندارند) وهمچنین در آزمو ن sat یکی در زمینه ریاضی ودیگری در زمینه علوم (فیزیک،شیمی، زیست شناسی) این گزینه مخصوص دانش آموزانی است که به زبان انگلیسی تسلط ندارند.

 

150615172034-mit-cheetah-super-169-compressor

خوابگاه های دانشگاه

انواع مختلف خوابگاههای که این دانشگاه ارائه می کند شامل خوابگاه دانشجویان دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد، خوابگاه متاهلی، خوابگاههایی که خارج از دانشگاه هستند و خوابگاههای تابستانی.

دانشگاه ام آی تی برای دانشجویان مقطع کارشناسی مانند یک دانشگاه مسکونی است که همواره به دانشجویان آن خوابگاه تعلق می گیرد. از کل ۴۱۰۰ دانشجوی کارشناسی حدود ۳۰۰۰ دانشجو در در ۱۱ خوابگاه در دانشگاه و حدود ۱۱۰۰ دانشجوی دیگر در خانه های مورد تایید دانشگاه زندگی می کنند.

 

۵ دلیل بهترین دانشگاه MIT

۱. فرهنگ خوابگاهی

خوابگاه‌های دانشگاه MIT نسبت به خوابگاه‌های بسیاری دانشگاه‌ها از سطح و کیفیت بالاتری دارند. برخلاف دانشگاه‌های دیگر که در آن افراد به صورت پارتی و با هزار دنگ وفنگ در خوابگاه‌های مختلف اسکان داده می‌شوند، دانشجویان MIT قادر به انتخاب نوع خوابگاه خود هستند و نکته تاثیرگذار این است که هر یک از خوابگاه‌های این دانشگاه ویژگی و شرایط خاص خود را دارند.

۲. زندگی یونانی (Greek Life)

زندگی یونانی!!  در دانشگاه MIT بسیار قوت دارد و حدود ۵۰٪ پسران و ۳۳ ٪ دختران در انجمن‌های برادری و باشگاه‌های زنان شرکت دارند. بسیاری از رویدادهای اجتماعی در دانشگاه MIT توسط این انجمن‌ها برگزار می‌شوند و تقریبا هر هفته در گوشه‌ای از دانشگاه برنامه‌هایی در حال اجرا است.

زندگی یونانی از هر شعبه دانشگاه با شعبه دیگر متفاوت است و گاه از یک خوابگاه با خوابگاه دیگر تفاوت‌هایی را دارد. اما به طور کلی انجمن‌های برادری و باشگاه‌های زنان باب آشنایی شما را با دوستان جدید و ارتباطات کاری ارزشمند برای زندگی آینده فراهم می‌کنند. پس حضور در این انجمن‌ها و عضوی از زندگی یونانی بودن می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

 

۳. قبولی برای دانشجویان ترم اولی

دانشگاه MIT واقعا به دنبال این است که همه‌ی دانشجویان در پایان هر ترم نتایج خوبی کسب کنند. بنابراین، برای هر دانشجوی سال اولی، نمرات اولین ترم به صورت C ،B ،A است که نشان دهنده قبولی دانشجو است و در صورتی که دانشجو موفق به کسب نمره قبولی نشده باشد وضعیت هر درس به طور کلی بدون نمره ثبت می‌شود. این روش باعث می‌شود که دانشجویان با اعتماد به نفس بالاتری وارد مرحله بعدی تحصیل شوند.

۴. تنوع دانشجویی 

تقریبا همه‌ی دانشجویان دانشگاه MIT بسیار باهوش و با استعداد هستند و چیزی ویژه در وجود خود دارند که آن‌ها را از هم متفاوت کرده است. برخلاف بسیاری از دانشگاه‌ها، MIT سعی ندارد برای انتخاب دانشجویان خود یک قالب خاص معین کند، بنابراین دانشجویان از لحاظ مختلف واقعا با همدر تضاد یکدیگر هستند.

۵. معماری جالب

شناخته‌ترین ساختمان محوطه دانشگاه گنبد بزرگ (Great Dome) است، اما ساختمان‌های متعدد دیگری، مانند مرکز نرم‌افزار استتا (Stata Center) یا سیمونز هال (Simmons Hall) در محوطه دانشگاه هستند که به خاطر طراحی‌هایی ابتکاری و امروزی خود بسیار شناخته شده‌اند.

 

MIT_Dome_night1_Edit-compressor بررسی دانشگاه MIT

MIT_Dome_night1_Edit-compressor

 

 

رشته های دانشگاه MIT

کارشناسی کارشناسی ارشد
مطالعات امریکایی محاسبات طراحی و بهینه سازی
مطالعات باستانی و قرون وسطی سیستم های زیست شناسی و محاسباتی
زنان و مطالعات جنسیتی علوم محاسباتی و مهندسی
علوم کامپیوتر و زیست شناسی مولکولی علوم کامپیوتر و زست شناسی مولکولی
نجوم سیستم های مهندسی
ستاره شناسی علوم بهداشت، درمان و تکنولوژی MIT-Harvard
فیزیک نجومی برنامه مشترک با موسسه اقیانوس شناسی وودز هول
نجوم سیاره ای رهبری فعالیت های جهانی
پروژه های مستقل در ستاره شناسی میکروبیولوژی (میکروب شناسی)
شیمی اتمسفر تحقیق در عملیات
شیمی، دینامیک و جو علوم و تکنولوژی پلیمر
ارتباط شیمی جو با سیاست طراحی و مدیریت سیستم
مهندسی پزشکی برنامه خطی مشی و تکنولوژی
ریاضیات، آمار و احتمالات  
زیست شناسی و مبنای مهندسی  
مطالعات انرژی  
مهندسی/تکنولوژی در محتوا  
سیاست عمومی  
مطالعات منطقه ای  
مطالعات آفریقا  
مطالعات آسیایی  
مطالعات خاورمیانه  
مطالعات روسیه و اوراسیا

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا