مقالات

مایکروسافت سرویس امنیتی خود را برای مشتریان سازمانی اندروید و iOS ارائه می‌کند

مجرمان سایبری

ازطرفی سیستم های عامل iOS و اندروید نیز باوجود ادعاهای زیاد، دربرابر حمله های سایبری و بدافزارها ایمن نیستند. مایکروسافت با درک همین تهدید، تصمیم دارد تا سرویس امنیتی Microsoft Defender را برای کاربران پلتفرم های مشهور موبایل، ارائه کند. مایکروسافت با گذر از ویندوز عملکردی عالی در اندروید و iOS دارد مایکروسافت جزئیات بیشتر برنامه های امنیتی خود را برای اندروید و iOS در کنفرانس امنیتی پیش روی RSA Security شرح خواهد داد.

البته مدیران اجرایی شرکت در مصاحبه با رسانه های فناوری بخشی از برنامه های شرکت را شرح داده اند. ردموندی ها همچنین چند روز پیش سرویس Microsoft Defender Advanced Threat Protection را برای لینوکس معرفی کردند و پیش نمایشی هم از قابلیت های آن ارائه دادند.مایکروسافت ژوئیه سال گذشته سرویس Windows Defender را به Microsoft Defender تغییر نام داد. همین تغییر نام اولین نشانه ها را از تصمیم آن ها برای ارائه ی امنیت در پلتفرم های دیگر روشن کرد. هفته ی آینده نیز در جریان کنفرانس RSA، پیش نمایشی از راهکارهای امنیتی مایکروسافت برای اندروید و iOS ارائه خواهد شد.

راب لفرتس یکی از معاون های ارشد سازمانی در مایکروسافت در مصاحبه با CNBC درباره ی نفوذ بدافزارها به گوشی های هوشمند گفت:

گوشی های هوشمند تقریبا امن هستند، اما تقریبا امن با امن تفاوت دارد. بدافزارها در آن پلتفرم ها نیز نفوذ می کنند.

مایکروسافت

بسته ی امنیتی مایکروسافت که به نام Defender عرضه می شود، تنها محدود به نصب بدافزار مرسوم نخواهدبود. ویندوز دیفندر عملیات اسکن و حذف بدافزار را در کامپیوترهای شخصی انجام می داد. جزئیات منتشرشده پیرامون مایکروسافت دیفندر نشان می دهد که این سرویس علاوه بر اقدام های مرسوم، کاربران را نیز از مرور مقاصد آنلاین ناامن منع می کند. گوگل نیز رویکرد مشابهی دارد و وب سایت های ظاهرا ناامن را در نتایج جست وجو نمایش نمی دهد. درحال حاضر هیچ جزئیاتی از شیوه ی عملکرد مایکروسافت دیفندر پس از شناسایی بدافزار در گوشی های اندرویدی و iOS در دست نیست.

مایکروسافت در مرحله‌ی اول تصمیم دارد تا سرویس امنیتی خود را تنها برای کاربران سازمانی عرضه کند، اگرچه احتمالا سرویس‌ها در آینده در دسترس کاربران عادی هم قرار خواهد گرفت:

همۀ ما می‌دانیم که محیط کاری مشتریان ما پیچیده و خطرهای خود را در پی دارد. ارائه‌ی راهکارهای امنیتی همه‌جانبه در تمامی پلتفرم‌ها ازطریق یک راهکار مشترک با روش اجرایی ساده، اکنون بیش از همیشه اهمیت دارد.

گوگل همیشه ادعا می‌کند که به‌روزرسانی منظم اندروید و اپلیکیشن‌های آن، بهترین راه برای مقابله با بدافزار خواهد بود. ازطرفی کاربران با اضافه کردن یک لایه‌ی امنیتی دیگر و نصب سرویس‌های امنیتی، اطمینان خاطر بیشتری خواهند داشت. 

Microsoft is providing its security service to corporate clients on Android and iOS مایکروسافت

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x