خودرورپورتاژ آگهی

چطور آپشن های خودرو را بررسی کنیم؟

در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با برخی از آپشن های خودروهای مختلف بیشتر اشنا کنیم. یکی از مهم ترین مواردی که لازم از پیش از خرید خودرو مورد بررسی قرار دهید آپشن های خودرو مورد نظر است. اگر از آپشن های خودرو بی اطلاع باشید ممکن است خودرو را با آپشن دارای ایراد خریداری کنید و در زمان فروش خودرو به مشکل بخورید. به همین منظور بهتر است که با آپشن های مختلفی که می تواند بر روی خودروهای مختلف قرار بگیرد بیشتر آشنا شوید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما عزیزان را با انواع آپشن های خودرو بیشتر آشنا کنیم.

سنسور دنده عقب

یکی از مهم ترین سنسورها و آپشن هایی که این روزها بر روی تمامی خودروها نصب می شود، سنسور دنده عقب خودرو است. این سنسور به شما عزیزان کمک می کند که در زمان دنده عقب گرفتن در صورتی که به هر شی نزدیک شوید خودرو شروع به بوق زدن کند. البته در برخی از خودروها این سنسور به نمایشگر فاصله نیز مجهز بوده که علاوه بر بوق زدن میزان فاصله تا آن شی را نیز نمایش می دهد. این سنسور از برخوردها و تصادفات خودرو در زمان پارک و دنده عقب گرفتن کمک بسیار زیادی می کند.

دوربین دنده عقب

یکی از آپشن هایی که بر روی برخی از خودروهای دارای نمایشگر قابل نصب است، دوربین دنده عقب است. این آپشن برای خودروهایی مناسب است که در قسمت عقب خودرو دید مناسب و کافی را ندارند. این آپشن به شما کمک می کند که علاوه بر سنسور دنده عقب بتوانید به راحتی پشت خودرو خود را در زمان پارک یا دنده عقب گرفتن مشاهده نمایید.

سنسور نقطه رادارکور

یکی از آپشن هایی کارآمد که امروزه بر روی برخی از خودروها نصب می شود، سنسور نقطه رادار کور است. این سنسور به شما عزیزان کمک می کند که در زمان رانندگی در صورتی که خودرویی از کنار شما در حال گذر باشد، چراغی بر روی آینه روشن می شود و شما عزیزان متوجه می شوید که خودرویی از طرف چپ یا راست خودرو شما در حال حرکت است. این سنسور به شما عزیزان هشدار می دهد که در زمان حضور خودرو در نقطه کور لاین عوض نکنید و این سنسور با این کار از تصادفات شما جلوگیری می کند.

سنسور باران

یکی دیگر از سنسورهایی که بر روی خودروهای جدید نصب می شود، سنسور باران است. این سنسور میزان درجه و شدت برف پاک کن خودرو را با توجه به میزان حجم بارندگی تنظیم می کند تا در زمان رانندگی در هوای بارانی دائما درگیر تنظیم میزان شدت برف پاک کن خودرو نشوید.

کروز کنترل

یکی از آپشن هایی که بر روی بیشتر خودروهای امروزی قابل نصب است کروز کنترل است. این آپشن بیشتر برای افرادی مناسب است که سفرهای زیادی را با خودرو می روند. این آپشن سرعت خودرو را ثابت نگه داشته و دیگر نمی خواهد که به خودرو گاز داده و یا پدال گاز را فشار دهید. همچنین این آپشن به جلوگیری از جریمه شدن برای سرعت غیر مجاز نیز کمک کرده چرا که شما با تنظیم سرعت بر روی یک سرعت مطمئنه از حد سرعت مجاز عبور نخواهید کرد.

کی لس یا استارت بدون کلید

یکی دیگر از آپشن های خودرو که بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی دارد، کیلس کردن خودرو است. با این آپشن دیگر نیازی به کلید نخواهید داشت. شما عزیزان با حمل ریموت به داخل خودرو می توانید از طریق دکمه ای که داخل خودرو قرار گرفته است، خودرو را استارت بزنید. توجه داشته باشید که این کلید تنها زمانی کار می کند که ریموت شما کاملا سالم بوده و در نزدیکی خودرو قرار داشته باشد.

پاور بالابر شیشه خودرو

این آپشن تقریبا بر روی تمامی خودروها قابل نصب است. برخی از خودروها خودشان به این آپشن مجهز هستند. شاید برای شما عزیزان هم سوال شده باشد که این اپشن چه کاری را برای شما عزیزان انجام می دهد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از خودرو خود خارج شده و خودرو را پارک کنید. در حالی که فراموش کرده اید تمامی شیشه های خودرو را بالا دهید. این آپشن به صورت خودکار این کار را برای شما عزیزان پس از خاموش شدن خودرو انجام می دهد. در صورتی که شیشه ای پایین باشد، این آپشن به صورت خودکار و اتوماتیک شیشه ها را بالا می برد.

چطور آپشن های خودرو را بررسی کنیم؟

بعد از آشنایی با تنها گوشه از آپشن های خودرو، شاید این سوال برای شما عزیزان پیش بیاید که چطور متوجه وجود آپشن های مختلف بر روی خودرو شویم. یا از سلامت آنها اطمینان حاصل کنیم. برای اینکه آپشن های خودرو را مورد بررسی قرار دهید بهتر است از یک کارشناس برای اینکار کمک بگیرید. کارشناسی خودرو در یکی از مراحل در زمان کارشناسی در محل و یا در اتاق نور در صورت درخواست شما، آپشن های خودرو را مورد بررسی قرار می دهد.

شما عزیزان برای کارشناسی خودرو می توانید به صورت حضوری و یا کارشناسی در محل از مجموعه حنفی کار درخواست کارشناس و یا کارشناسی خودرو کنید. توجه داشته باشید که اگر به کارشناسی رنگ ماشین علاقه مند هستید می توانید از طریق همین مجموعه اقدام به یادگیری کارشناسی کرده و دوره کارشناسی خودرو این مجموعه را مشاهده کرده و اقدام به دریافت مدرک کارشناسی خودرو معتبر کنید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا