مقالاتهک و امنیت

رمزگذاری WEP Wi-Fi چیست؟

احتمالاً در گذشته شنیده اید که رمزگذاری WEP چقدر خطرناک است و نباید از آن در شبکه خانگی استفاده کنید. WEP چیست و چرا مردم توصیه می کنند از آن استفاده کنند؟بیایید همه عیب های موجود در آن را تجزیه می کنیم.

 

 WEP

WEP مخفف “Wired Equivalent Equivalent” می باشد و این یکی از پروتکل های امنیتی اولیه برای Wi-Fi است. هنگامی که از Wi-Fi استفاده می کنید،کامپیوتر شما بسته های داده را به روتر شما ارسال می کند. اگر این بسته ها رمزگذاری نشده باشند،هکرها می توانند به آنها نگاه کنند و داده های موجود را مشاهده کنند. این تاکتیک به عنوان حمله (Man-in-the-Middle ) شناخته می شود.اگر بسته ها رمزگذاری شده باشند ، هرکسی که یک حمله MitM به شبکه را انجام می دهد ، آنچه شما می فرستید را خواهد دید. این همان چیزی است که WEP حل کرده است. این داده های شما را رمزگذاری می کند تا افراد نتوانند در بسته ها همکار باشند.

 

چرا WEP ناامن است؟

برای درک نقص عمده WEP ، بیایید شرکتی را تصور کنیم که کتابهای پازل تولید می کند. این کتابها به دلیل پر شدن از معماهای فوق العاده فریبنده مشهور هستند که برای حل نیاز به نیروی محاسباتی زیادی دارند. به دلیل دشواری شدید کتاب ، مردم دوست دارند برای حل معماها همکاری کنند.نویسندگان کتاب می خواهند آن را با محتوای کافی پر کنند تا بتوانند نسخه دیگری را چاپ کنند قبل از اینکه خوانندگان نسخه فعلی را کامل کنند. اگر عموم مردم قبل از انتشار ناشر کتاب ، کتاب را حل کنند ، باید کتاب جدیدی را از ASAP تهیه کنند.

 

رمزگذاری wep

 

 

چگونه هکرها امنیت WEP را خراب می کنند؟

مشکل اصلی WEP این است که هنگام ارسال داده از رایانه شما فقط از یک کلید استاتیک استفاده می کند. هنگام ورود WEP برای اولین بار مشکلی نبود. با این حال،با گذشت زمان،هکرها کد پشت کلیدها را شکستند. به همین ترتیب،هنگامی که یک هکر کلید ارتباط Wi-Fi شما را بداند،می تواند رمزنگاری را خراب کرده و داده های ارسال شده را بخواند.

البته،یک هکر فقط نمی تواند یک کلید را به کار بگیرد و به بهترین ها امیدوار باشد،کلیدهای WEP زیادی وجود دارند که کامپیوتر شما می تواند انتخاب کند. با این حال ، هکرها می توانند بسته های خود را نگه داشته و الگوهای رمزگذاری را رصد کنند. سپس،آنها می فهمند که کدام کلید متناسب با پروفایل است و کد را کرک می کند.اکنون در نقطه ای است که افراد می توانند ابزارهایی را که به طور خودکار این کار را برای آنها انجام می دهند بارگیری کنند. آنها برنامه را به سمت شبکه ای که از طریق WEP فعال باشد نشان می دهند و آن را رها می کنند تا بتواند الگوی خود را کنترل کند و رمز عبور را به خود اختصاص دهد. به همین ترتیب ، استفاده از اتصال مبتنی بر WEP در این روز و سن بسیار خطرناک است.

آیا WEP امروز از استفاده استفاده می کند؟

اگر WEP در سال ۱۹۹۷ به بازار آمد ، مطمئناً همه تا به حال شبکه های خود را ارتقا داده اند؟متأسفانه ، WEP هنوز در بعضی از سیستم های باستانی وجود دارد. معمولاً به این دلیل است که شخصی مدت ها پیش سیستمی را تنظیم کرده است ، و افرادی که آن را اجرا می کنند از خطرات امنیتی ناشی از بروزرسانی آن آگاه نیستند.تا زمانی که سیستم آنطور که باید اجرا شود ، سازمان نیازی به ارتقاء نخواهد داشت. بعلاوه ، برخی مشاغل هنوز از ویندوز XP استفاده می کنند!

 

Cybersecurity رمزگذاری wep

 

اگر از WEP Security استفاده می کنید چه کاری انجام دهید

اگر از WEP در شبکه خانگی خود استفاده می کنید،در معرض خطر افرادی قرار دارید که از اتصال شما چشم پوشی می کنند. به همین ترتیب،ارزش آن را دارد که از پروتکل شبکه ای قوی تر برای دور نگه داشتن افراد استفاده کنید.در حالت ایده آل،شما در جستجوی روتر هستید که از WPA2 پشتیبانی می کند. WPA2 یک پروتکل ایمن است که سخت تر از WEP است. این ایده آل نیست،اما شبکه شما را بسیار بهتر از WEP تضمین می کند.

اگر احساس می کنید کمی بیشتر هزینه کنید،می توانید روترهایی با WPA3 فعال شده خریداری کنید،که حتی قوی تر هم هستند. با این حال،در زمان نوشتن،WPA3 هنوز یک پروتکل در حال ظهور است و ممکن است هزینه لوکس اضافی را برای شما دارا باشد.از طرف دیگر،اگر متوجه شدید سیگنال روتر فعلی شما در مسافت های طولانی ناپایدار است،می توانید از این فرصت برای خرید یک مدل دوربرد استفاده کنید. برای برخی از ایده ها به بهترین روترهای وای فای با برد بلند نگاهی بیندازید.

ایمن سازی شبکه Wi-Fi با پروتکل های امنیتی

اکنون ، WEP در جایی است که یک هکر می تواند ابزاری را که تمام کارها را برای آنها انجام می دهد بارگیری کند. اگر از WEP استفاده می کنید ، ایده خوبی است که امنیت خود را ارتقا دهید و از حملات MITM جلوگیری کنید.

 

Cybersecurity

برچسب ها
0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن