وردپرس

حل خطای پس پردازش تصویر ناموفق بود در نسخه ۵.۳ وردپرس

اگر وردپرس خود را به نسخه ۵.۳ آپدیت کرده باشید احتمالا با خطای ” پس پردازش تصویر ناموفق بود ” در بخش آپلود رسانه وردپرس مواجه خواهید شد. این خطا به دلیل قابلیت جدید وردپرس در نسخه ۵.۳ به‌وجود آمده و معمولاً هنگامی با خطا مواجه می‌شوید که تصویر آپلودی شما بیشتر از ۲۵۰۰ پیکسل طول و عرض دارد. اما چطور این خطا را برطرف کنیم؟

قبل از هرچیزی توجه داشته باشید متن خطا دقیقاً به شکل زیر هست :

پس پردازش تصویر ناموفق بود. اگر این یک عکس یا یک تصویر بزرگ است، لطفاً مقیاس آن را تا ۲۵۰۰ پیکسل پایین آورید و دوباره بارگذاری کنید.

خطای پس پردازش تصویر ناموفق بود

اگر می‌خواهید این قابلیت را در سایت خودتان امتحان و بررسی کنید، باید از بخش رسانه‌ها» افزودن را انتخاب کنید و یک تصویری که سایز آن به‌عنوان مثال ۲۵۶۰ *۱۸۰۰ پیکسل می‌باشد را بر روی سایت آپلود کنید.

خب در این قسمت بنا بر تنظیمات هاست شما و اکستنشن‌‌های PHP که بر روی سایت شما نصب است، ممکن است وردپرس به شما ارور بدهد و تصویر را آپلود نکند و یا اینکه ممکن است فرآیند آپلود تصویر بدون مشکل طی می‌‌شود.

خب اگر تصویر شما بدون مشکل آپلود شد، زمانی‌که بر روی “ویرایش” کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که سایز ۱۸۰۰ تصویر به ۲۵۶۰*۱۶۰۰ تغییر پیدا کرده است؛ همچنین در انتهای اسم فایل شما یک پسوند “Scaled” اضافه خواهد شد.

حل خطای پس پردازش تصویر ناموفق بود در وردپرس

موردی که به آن اشاره شد درواقع یک قابلیت جدید وردپرس است که به شما اجازه آپلود تصاویر با سایز بالا را نخواهد داد.

غیرفعال کردن Threshold تصویر در وردپرس

اولین روشی که می‌توانید از آن برای غیرفعال کردن Threshold تصویر در وردپرس از آن استفاده کنید، نصب افزونه از طریق مخزن وردپرس است. برای این کار باید وارد پیشخوان خود شوید و از بخش افزونه‌ها» افزودن را انتخاب کنید و پلاگین Disable “BIG Image” Threshold را جستجو کنید، سپس بر روی “هم‌اکنون نصب کن” و سپس “فعال نمایید” کلیک کنید.

نصب افزونه Disable “big image” threshold از مخزن وردپرس

به همین آسانی! BIG Image Threshold یا همان آستانه تصویر بزرگ وردپرس در نسخه ۵.۳ الآن غیرفعال شد است.

و حالا اگر از بخش رسانه‌ها» افزودن همان تصویر قبلی را دوباره بارگذاری کنید، مشاهده می کنید که تغییر سایز غیرفعال شده و در بخش کتابخانه‌ها نیز تصویر با ابعاد ۲۵۶۰ *۱۸۰۰ در وردپرس آپلود شده است.

روش دومی که قصد داریم در این قسمت برای شما بازگو کنیم نیازمند این است که تا حدی با ویرایش پوسته (قالب) در وردپرس آشنایی داشته باشید. برای استفاده از این روش باید ابتدا اگر افزونه Disable “BIG Image” Threshold را نصب کرده اید ، از بخش افزونه‌های نصب‌شده غیرفعال کنید.

در روش دوم شما باید از طریق پیشخوان وردپرس خود به بخش نمایش » ویرایشگر پوسته بروید و فایل توابع پوسته را باز کنید .

سپس قطعه کد زیر را بعد از شروع شدن تگ <?php و پیش از پایان یافتن آن در جایی که با دیگر کد ها تداخل نداشته باشند قرار دهید :

add_filter( ‘big_image_size_threshold’, ‘__return_false’ );

جای گذاری کد غیر فعال سازی Threshold در توابع پوسته

پس از افزودن کد به توابع قالب خود بر روی دکمه به روز رسانی پوسته کلیک کنید تا تغییر صورت گرفته بر روی سایت شما اعمال گردد.

به همین سادگی و بدون نیاز به افزونه Disable “BIG Image” Threshold توانستید Threshold تصویر را در وردپرس غیرفعال کنید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا