آیفونای او اس

ارزش سهام اپل در سال ۲۰۱۹ بهترین عملکردش در دهه گذشته را ثبت کرد

 

ارزش سهام اپل در سال ۲۰۱۹ نحوۀ عالی برای خود بدست آورده به همین دلیل به بررسی طی فروش های این شرکت غول فناوری می پرازیم.

فروش سهام

اخبار کاهش پیش‌بینی باعث افزایش فروش سهام سهام‌داران شد؛ اما درادامه‌ی مسیر، ارزش سهام روندی صعودی در کل سال تجربه کرد. کارشناسان یکی از دلایل فروش را اعلام خبر کاهش نسبی تنش تجاری بین آمریکا و چین می‌دانند.

تحلیلگر Cowen، کریش سانکار، در گزارش ۱۷ دسامبر خود نوشت:

اپل سال را با پیش‌بینی منفی شوکه‌کننده شروع کرد و درادامه، روند سقوطی در C1H19 ثبت شد. کاهش سرعت فروش آیفون و نداشتن استراتژی مشخص برای توسعه‌ی ۵G و تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین، دلایل عملکرد ضعیف اپل در ابتدای سال بود. در نیمه‌ی دوم سال، این روند به‌سمت حرکت مثبت تغییر کرد.

سانکار رشد کسب‌وکار سرویس‌های اپل را به‌عنوان یکی از دلایل تغییر مسیر عملکرد مالی بیان می‌کند. زیرمجموعه‌ی سرویس‌ها با رونمایی محصول استریم ویدئویی و سرویس اشتراکی بازی‌های ویدئویی، عملکرد مناسبی ثبت کرد. به‌علاوه، وال‌استریت درباره‌ی معرفی آیفون ۵G در سال ۲۰۲۰، دیدگاه مثبتی دارد و ظرفیت‌های آن را با خوش‌بینی بیشتری بررسی می‌کن,

Apple's stock value recorded its best performance in a decade

وال استریت

وال استریت درمجموع ارزش سهام اپل را مثبت پیش بینی می کند علاوه بر شرکت تحلیلی Cowen که پیش بینی خود را درباره ی ارزش سهام اپل از ۲۹۰ دلار در ابتدای سال به ۳۲۵ دلار افزایش داد، Piper Jaffray نیز به خاطر هیجان رونمایی محصول ۵G، هدف خود را ۱۵ دلار بالاتر بیان کرد. شرکت Wedbush روز دوشنبه ی گذشته، پیش بینی خود را از ارزش سهام اپل به ۳۵۰ دلار رساند که بیشترین رقم پیش بینی در وال استریت محسوب می شود. این شرکت پیش بینی کرد نسل بعدی آیفون با پیشرفت های بزرگ در کارایی و سرعت درمقایسه با آیفون ۱۱، انقلابی بزرگ به همراه خواهد داشت.

فراموش نکنید آیفون ۱۱ هم رکوردهای بزرگی ازلحاظ کارایی و سرعت ثبت کرد. در سال ۲۰۱۹، ۵۵ درصد از کل درآمد اپل از آیفون کسب شد.ارزش میانگین پیش بینی ها برای سهام اپل، ۲۶۸ دلار بیان می شود که ۷ درصد از ارزش سهام کنونی پایین تر است. البته وال استریت به طور کلی دید مثبتی به عملکرد اپل دارد و ۲۸ شرکت به سرمایه گذاران پیشنهاد خرید سهام می دهند.

البته ۱۴ شرکت نیز نظر خنثی دارند و هفت شرکت فروش سهام را پیشنهاد می کنند.اولین آزمایش عملکرد ارزش سهام اپل در پایان ماه ژانویه ی سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد که کوپرتینویی ها گزارش اولین فصل مالی خود را منتشر می کنند. تحلیلگران افزایش سود بیش از ۸ و افزایش درآمد بیش از ۴/۵ درصد را برای سال آتی پیش بینی می کنند. کوپرتینویی ها احتمالا در فصل پیش رو ۶۶/۷ میلیون دستگاه گوشی آیفون خواهند فروخت که رشد ۰/۸ درصدی را درمقایسه با سال گذشته به همراه خواهد داشت.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا