گیم

بررسی بازی Age of Empires: Definitive Edition

اگر به بازی های استراتژی علاقه دارید بدون هیچ شک و تردیدی به سراغ این بازی بروید که این نسخه ویژگی های عالی هم نظر محیط و هم شخصیت ها را داراست.  انتشار ریمستر و بازسازی از شاهکار‌های کلاسیک استراتژی است و مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی است که چنین تصمیمی را اتخاذ و عملی کرده است. به بررسی بازی Age of Empires: Definitive Edition می پردازیم.

بازی های استراتژی

بازی های استراتژی را می توان به دسته های کوچک تری هم تقسیم کرد. بازی هایی که شهری آماده در اختیارتان قرار می گیرد و باید از شهر یا به اصطلاح قلعه دفاع کنید، بازی هایی مانند Civilization که وظیفه تان بیش از هر چیزی ساخت و ساز و پیشرفت کشورتان است و بازی هایی مانند Rise of Nations که به عقیده ی من یکی از بهترین بازی هایی است که تاریخ بشریت به خود دیده و ترکیبی از هر دوی این هاست. همینطور باید سال ها دست به چانه منتظر بنشینیم تا بالاخره یک بازی خوب در ژانر RTS یا همان Real Time Strategy عرضه شود که می توان گفت لذت بخش ترین زیرسبک در سبک استراتژی است.

بخش های جدیدی نیز به بازی اضافه شده است. اول از همه باید به کمپین های جدید اشاره کنم. برای مثال : جایی به نام Art of War به بازی اضافه شده که هر کسی مطالعه ای در تاریخ و سیاست داشته باشد می داند این نام، ارجاعی به کتاب معروف سان تزو با همین نام است. در کنار آن، بخش هایی که از قبل بود هم دسخوش تغییراتی شده اند. این تغییرات بیشتر در قسمت دیالوگ های جدید و ماموریت هایی که به هر کمپین اضافه شده اند مشهودند.

 تغییرات متعددی نسبت به نسخه‌های قبلی با خود به همراه دارد و یکی از این تغییرات اضافه شدن انیمیشن تخریب ساختمان‌ها می‌باشد. به عنوان یک بازی استراتژیک عدم وجود این انیمیشن با توجه به اینکه شاهد نسخه بازسازی شده از یک بازی خیلی قدیمی هستیم چندان نکته قابل توجهی نبود. اما اگر نسخه جدید را در اختیار داشته و به بازی با آن پرداخته باشید خواهید دید که تنها همین انیمیشن ساده چقدر به جذابیت‌های بازی افزوده است. 

9ed47ab0cf661dde3eaae23100b13a8519c511c1-compressor

نسخه های بازی

نسخه Definitive Edition بین Remaster و Remake تکمیل می شود ، تقریباً همه چیز را به روز می کند ، از هنر گرفته تا هوش مصنوعی ، و همچنین اضافه کردن یک سه‌گانه از کمپین های جدید و چهار تمدن دیگر ، اما برای اصلی بدان معنی است که تغییرات هر چند گسترده و خوش آمدید.

بخش اعظمی از این توجیه شده است ، و آنچه باعث شده Age of Empires 2 در زمانی که هیچ کمبود بازی های استراتژی عالی در زمان واقعی وجود ندارد ، بی نظیر باشد و آن را در جای خوب ۲۰ سال قرار دهد. گرچه جاه طلبی های آن شبیه به سلف خود بود ، اما تلاش برای ترکیب استراتژی در زمان واقعی با ساختمان شهری و تمدن سید میر برای بار دوم در این مورد بسیار موفق تر بود. همچنین این یک بازی استراتژیک بهتر و غنی تر بود.

نسخه Definitive این درک را آسانتر می کند که دلیل تأثیر آن را چگونه گذاشته است. سرانجام ، در سال ۲۰۱۹ ، Age of Empires 2 به شما اجازه می دهد تا به روستائیان بگویید که به طور خودکار مزارع را تحقیق می کنند! دیگر نمی توانم از جنگ برگردم تا مزارع را پیدا کنم و اهالی روستای من انگشت شست خود را نشان دهند. این ممکن است هیجان انگیزترین تغییر برای من ، کسل کننده ترین مرد جهان باشد. این در حالی است که بسیاری از سردردها را نجات می دهد و یکی از راه های مختلفی است که نسخه جدید کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که هنوز بر روی ریزگرداندن غیر ضروری است.

age-of-empires-ii_chinese_screenshot-100799199-large-compressor

رویدادها در این بازی


کیفیت زندگی ممکن است به نظر خیلی از جذابیت های اصلی به نظر نرسد ، اما Age of Empires 2 به اندازه کمپین های جدید و تعمیرات بصری به آنها احتیاج داشت. صف های مختلف و به روزرسانی های مختلف ، قادر به کشیدن و انتخاب ارتش بدون گرفتن اشتباه روستائیان ، دستورات صف بندی – بیشتر آنچه را که من آرزو کردم اولین عصر امپراتوری ها: نسخه نهایی است در اینجا آورده شده است. نتیجه ، سرعت مداوم تری است که شما را برای گذراندن گسترش تمدن و فرماندهی ارتش ، وقت بیشتری می گذارد.

این دو حوزه است که طبق معمول عمدتا تجارت است. شما با یک مرکز شهر و تعداد معدودی از اهالی روستا شروع می کنید ، منابع را جمع می کنید ، ساختمان های خود را خراب می کنید و گسترش می دهید تا اینکه یک ارتش بزرگ و یک شهر دارای استحکام چشمگیر به دست آورید. در سراسر مبارزات و کشمکش ها ، این روال آشنا تکرار می شود ، کج می شود و گاهی اوقات خراب می شود ، اما در حالی که متصدیان فعلی Age of Empires 2 پیرامون آن به روز شده اند ، تمدن لحظه به لحظه و مدیریت ارتش حفظ شده است.

بررسی بازی Age of Empires: Definitive Edition

هوش مصنوعی بازی شما را به چالش دعوت می کند

چه بخواهید علیه AI یا مخالفان انسانی شلیک کنید ، حالت های درگیری گزینه های زیادی را به شما می دهد. ده حالت برای انتخاب وجود دارد ، از جمله حالت جدید Empire Wars که شما را در عصر فئودال با یک شهر کوچک شروع به کار می کند و بازی های اولیه را قطع می کند. هرچه دوست دارم با دقت برنامه ریزی شهر خودم را انجام دهم ، می توانم از چیزهایی که در رسانه ها شروع می شود قدردانی کنم – طی چند دقیقه ارتش را آماده کردم تا به بیرون برود و مشکلی پیدا کند.

هوش مصنوعی نیرو‌های خودی حتی در نبرد‌ها هم کاملا به چشم می‌آید و خیلی وقت‌ها مخصوصا اگر در محیطی مشغول نبرد باشید که ساختمان‌های زیادی هم وجود دارند، متمرکز کردن نیرو‌های خودی روی جنگ کردن با سرباز‌های دشمن به کار سختی تبدیل می‌شود و وقتی هم که مثلا به شکل دستی روی یکی از نیرو‌های دشمن یا یک ساختمان خاص کلیک می‌کنید تا همه نیرو‌هایتان به آن حمله کنند، ممکن است در اثر مسدود شدن مسیر شاهد باشید که برخی از آن‌ها مدام در تلاش برای پیدا کردن راهی برای رسیدن به هدف هستند. 

از زمان پایان بتا ، فرصت های زیادی برای چند نفره وجود نداشته است. لابی های چند نفره ، رتبه بندی های مسابقات خواستگاری ، تماشایی و مدیران وجود دارد که سرورهای منطقه ای به جای سیستم همتا و همسالان کارایی خوبی دارند و به نظر می رسد در حین بتا کار خوبی انجام می شود ، اما تست واقعی زمانی خواهد بود که همه می توانند از ۱۴ نوامبر بازی را شروع کنند

نسخه HD

اگرچه این بدون شک چند قدم فراتر از نسخه HD و نخستین Age of Empires: Definitive Edition می گذرد ، همچنین باعث می شود که من مشتاقانه برای یک نمایش متفاوت متفاوت از Age of Empires 2. مشتاق تر شوید. در اینجا متوجه نمی شوید. این برای افرادی که به دنبال چیز جدید نیستند نیست. این برای افرادی است که از قبل به بازی اصلی علاقه مند شده اند ، که من هنوز خودم را جزء آن ها شمردم ، و برای طرفداران این بهترین نسخه از بهترین بازی Age of Empires با حاشیه گسترده است.

بررسی بازی Age of Empires: Definitive Edition

دیدگاه سایت های معتبر به بازی

ویندوز سنترال

۱۰۰-۹۰

Age of Empires: Definitive Edition از نظر فنی به بهترین شکل ممکن اجرا می‌شود و گرافیک و پیشرفت‌های گیم‌پلی بازی هم تاثیر مثبت زیادی در تبدیل شدن این اثر به یک بازی عالی داشته‌اند. البته یک سری مشکلات هم در این بازی وجود دارد؛ برای مثال نیرو‌ها گاهی در پیدا کردن مسیر به مشکل می‌خورند یا شاهد برخی برخورد‌های عجیب بین نیرو‌ها هم هستیم. ولی در کل Age of Empires: Definitive Edition اثری است که ارزش تجربه کردن را دارد. 

سی سی فتچ

۱۰۰-۹۰

Age of Empires II: Definitive Edition مقدار زیادی محتوا را در قالب صدها ساعت بخش داستانی به شما اهدا می‌کند. با یک هوش مصنوعی بهبودیافته که نبرد‌های چالش‌ برانگیزتری را ایجاد می‌کنند و تصویر و صدای ارتقایافته، به هیچ عنوان از انجام Age of Empires II: Definitive Edition خسته نخواهید شد. با چنین قیمت ارزانی، پیشنهاد نکردن بازی بسیار سخت است.

پی‌سی گیمز

۱۰۰-۸۲

Age of Empires: Definitive Edition به بهترین شکل خاطراتی را که ۲۰ سال پیش با نسخه اصلی بازی داشتیم زنده کرده و آن‌ها را در قالب یک بازی کاملا مدرن ارائه می‌کند. گرافیک بهبود‌یافته بازی واقعا عالی است و با وجود اینکه نیرو‌ها مشکلاتی در پیدا کردن مسیر دارند، اما هنوز هم ساخت یک تمدن در این بازی بسیار سرگرم‌کننده است.

پی‌سی گیمز ان

۱۰۰-۸۰

Age of Empires: Definitive Edition هنوز هم یک سری از مشکلات نسخه اصلی را در خودش دارد که البته این موضوع قابل درک است؛ چرا که این بازی یک ریمستر است نه یک بازسازی تمام عیار. با این حال هسته اصلی گیم‌پلی بازی کماکان جذاب و سرگرم‌کننده است و برخی ایده‌های بازی هنوز هم مثل ۲۰ سال پیش نو و جذاب به نظر می‌رسند. از طرف دیگر بازی از نظر صوتی و بصری هم پیشرفت بسیار خوبی داشته و قطعا طرفداران نسخه اصلی از بازی کردن این نسخه هم لذت زیادی خواهند برد. 

aoe2_campaign_mali_big_battle-compressor

دیستراکتوید

۱۰۰-۸۰

Age of Empires: Definitive Edition اثری است که بازی کردنش لذت خاصی دارد. در واقع وقتی این بازی را با نسخه اصلی آن مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که گرافیک بازی تا چه حد دیوانه‌واری پیشرفت داشته است و از آن بهتر، این است که نسخه ریمستر هرگز باعث نمی‌شود تا خاطرات‌مان از نسخه اصلی خراب شوند و مجددا آن‌ها را زنده می‌کند.

پی‌سی گیمر

۱۰۰-۶۰

راستش را بخواهید ساخته شدن ریمستر نسخه‌های دوم و سوم بازی عاملی است که Age of Empires: Definitive Edition را تحت‌شعاع قرار داده و باعث می‌شود تا در بازی کردن این اثر دچار تردید شویم. البته که اگر خاطرات زیادی با نسخه اصلی بازی داشته باشید، به خاطر آن حس نوستالژیک هم که شده بد نیست دوباره سراغ بازی کردن آن بروید اما به نظر من ۲۰ دلار برای زنده کردن یک سری خاطرات قدیمی مبلغ زیادی است.

گیم روولوشن

۱۰۰-۶۰

با اینکه یادگیری بازی ساده بوده و بازی کردن این اثر لذت خاص خودش را دارد، اما Age of Empires: Definitive Edition مخصوصا برای گیمر‌های امروزی اثری کهنه و تاریخ‌گذشته به نظر می‌رسد؛ چرا که مواردی مثل هوش مصنوعی ضعیف یا گیم‌پلی نامتعادل را در آن شاهد هستیم که باعث می‌شوند این بازی توان رقابت با آثار استراتژیک روز را نداشته باشد. 

تویین‌فینیت

۱۰۰-۵۰

پس از تجربه کردن Age of Empires: Definitive Edition، فقط می‌توانم امیدوار باشم که روزی یک دنباله لایق نام این سری ساخته شود که در آن شاهد هوش مصنوعی بهتر دشمنان، کنترل‌های بهتر و همچنین مکانیسم‌های ساخت و ساز شهر درست و حسابی باشیم. 

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x