مقالاتهک و امنیت

۶ راهکار برای استفاده ایمن از وای فای در تلفن ها

در تلاش برای آنلاین شدن،شاید از این واقعیت غافل باشید که شبکه عمومی Wi-Fi ممکن است ناامن باشد. در واقع،هرگز ممکن است برای شما پیش نیاید که باز کردن وای فای (Wi-Fi) می تواند یک خطر محسوب شود.این راهکارهای ساده و مطمئن را برای استفاده ایمن از وای فای (Wi-Fi) عمومی در نظر بگیرید.

 

۱. سیستم عامل خود را به روز نگه دارید

به روزرسانی های سیستم عامل فقط در مورد ارائه ویژگی های جدید به Android یا iPhone شما نیستند. آنها برای سخت کردن سیستم عامل،رفع آسیب پذیری ها و جلوگیری از سرقت هکرها از داده های شما فرستاده شده اند.به همین ترتیب ، ضروری است که به روزرسانی های سیستم عامل خود را نصب کنید. هر زمان که یک به روزرسانی جدید iOS همراه باشد،آن را در iPhone خود بارگیری و نصب کنید. وقتی Google به روزرسانی های جدید را به شما کاربران اخطار می دهد، آنها را در دستگاه Android خود نصب کنید. نگران محدودیت ذخیره هستید؟ پشتیبان گیری کنید یا داده های مهم را با cloud همگام سازی کنید ، سپس فضا را ایجاد کنید،برنامه ها را حذف کنید تا به روزرسانی ها بارگیری و نصب شوند.

 

۲. از ابزارهای امنیتی موبایل استفاده کنید

قبل از استفاده از وای فای (Wi-Fi) عمومی،باید اطمینان حاصل کنید که تلفن شما دارای نرم افزار امنیتی مناسب نصب شده است. در حالی که این مورد برای کاربران iOS چندان کاربرد ندارد و Android با بدافزار مشکل دارد. چنین نرم افزاری فایروال و اسکن و حذف نرم افزارهای مخرب را فراهم می کند.

دلایل آن روشن است. اگر به یک شبکه وای فای (Wi-Fi) باز و نا امن متصل شوید،در معرض خطر بدافزار سایر دستگاههای این شبکه قرار دارید. این ممکن است اتفاقی باشد یا ممکن است عمدی باشد ، توسط یک کاربر مخرب که ممکن است در آن نزدیکی باشد ارسال شده است.

برنامه های امنیتی موبایل می توانند در برابر این موارد،از دستگاه شما با دفاع فعال،یا اسکن کردن و حذف بدافزار متخلف محافظت کنند. در حالی که اکثر بدافزارها رایانه های ویندوز را هدف قرار می دهند،از این واقعیت که گزینه های متمرکز بر روی موبایل وجود دارد غافل نشوید. به طور خاص Android به همان اندازه Windows برای هکرها و کلاهبرداران هدف قرار داده است.

 

 android-security-audit- استفاده ایمن از وای فای
امنیت وای فای

 

 

۳. وقت خود را با یک شبکه Wi-Fi آهسته آهسته تلف نکنید

وارد یک شبکه  باز شدید و متوجه شدید که سرعت اینترنت شما کند است؟ حتی می توانید با صفحه ورود به سیستم ارتباط برقرار کنید؟ مراقب باشید یا بهتر است،قطع کنید.این احتمال وجود دارد که این سرعت کند از این جهت باشد که روتر به خطر افتاده است. توضیح دیگر ممکن است این باشد که شما به هیچ وجه به روتر متصل نشده اید،بلکه به دستگاه دیگری که روتر است،وصل شده است.

اما دستگاه دیگر چه می تواند باشد؟

خب،علاوه بر “خراب کردن” سیگنال بی سیم شما برای نام کاربری / پسورد، کلاهبرداران ممکن است رایانه شخصی خود را به عنوان روتر جعلی پیکربندی کنند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که بنشینید و صبر کنید تا کسی به اشتباه به دستگاه خود وصل شود. هرگونه گذرواژه رمز نشده و سایر اطلاعات شخصی که برای آنها ارسال می شود می تواند ضبط شود، همانطور که می تواند سابقه وب سایت هایی را که بازدید می کنید،ثبت کند. خلاصه اینکه،این جنایتکاران می توانند هویت شما را بدزدند.

 

امنیت وای فای muo-security-wifi-mobile
استفاده ایمن از وای فای

 

 

۴. از معاملات مالی بدون حمایت خودداری کنید

بانکداری آنلاین و خرید از طریق اتصال وای فای (Wi-Fi) ناامن است. آن دسته از کلاهبرداران  می توانند از ابزارهایی که در اختیارشان است استفاده کنند تا در لحظه ای که برخی از داده های رمزگذاری نشده سر راه خود قرار می گیرند،کار را برای شما سخت کنند. طبیعتاً شما فقط باید با شرکت هایی که پسورد خود را ایمن می کنند ، خرید کنید. بهترین کار این است که در پایان خود از ایجاد مسائل جلوگیری کنید.بنابراین برای اطمینان از ایمنی چه کاری می توانید انجام دهید؟ یک راه این است که در صورت امکان به اتصال به اینترنت تلفن همراه خود تغییر دهید و معامله را با خیال راحت انجام دهید. همچنین ممکن است از یک VPN استفاده کنید.

اگر از یک سرویس بانکی آنلاین استفاده می کنید،از برنامه رسمی بانک خود استفاده کنید و رمزگذاری کامل را ارائه می دهد. به همین ترتیب،برای خرید آنلاین به برنامه های رسمی و ایمن بپیوندید. اگر آنها امن نیستند ، تا زمانی که مطمئن شوید مطمئن نیستید ، خرید نکنید.

۵. هنگام انجام کار Wi-Fi را غیرفعال کنید

این یک ایده بسیار ساده است،اما ایده ای است که بسیاری از مردم آن را نادیده می گیرند. اما خاموش کردن تلفن بی سیم یا رایانه لوحی در هنگام کار،ایده خوبی است. علاوه بر این ، هر عملکرد اشتراک گذاری اتصال به اینترنت ،مانند: نسخه ویندوز ۱۰ موبایل ابزار WiFi Sense ،باید قبل از اتصال غیرفعال شود.

با غیرفعال کردن وای فای (Wi-Fi)، هرگونه تلاش برای رها کردن نرم افزارهای مخرب ناخواسته روی دستگاه شما شکست خواهد خورد. کلاهبرداران در نزدیکی در تلاش برای انجام هک های درایو را می یابند که تلاش های آنها به یک دیوار که هیچ اتصال داده ای برای استفاده ندارد ، اصابت کرده است. خلاصه اینکه ، این یکی از قاطع ترین کارهایی است که می توانید برای محافظت از تلفن هوشمند خود در Wi-Fi عمومی انجام دهید.

 

۶. بدون VPN به Wifi عمومی وصل نشوید

با استفاده از یک VPN می توان بسیاری از خطرات استفاده از وای فای (Wi-Fi) عمومی را به حداقل رساند. بسیاری از ارائه دهندگان VPN اکنون به صورت سنتی فقط برای دسک تاپ و لپ تاپ در دسترس هستند. از این سرویس گیرندگان مفید می توان برای اتصال به یک سرور VPN امن استفاده کرد و از این طریق ترافیک شما را هنگام ترک دستگاه خود رمزگذاری می کند.با استفاده از VPN ، از امنیت داده ها و حریم خصوصی اطمینان حاصل می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند که هکرها را متوقف کنید.

 

 muo-security-review-expressvpn-
استفاده ایمن از وای فای
برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن